Street Fighter 5 oyuncusunun geri dönüşü ağızları açık bıraktı

Twitch üzerinden yayınlanan bir Street Fighter 5 turnuvasında, turnuva oyuncusu, muhteşem bir geri dönüşe imza attı. Oyunda, Zemu karakteri ile oynayan oyuncu, maçın final raundunda Cammy karakteri ile oynayan rakibinden sağlam bir dayak yiyor. 

Tam her şey bitti derken

Zemu ile oynayan turnuva oyuncusu tam yolun sonundaki ışığı görmeye başlarken, muhteşem bir geri dönüşe imza atıyor. Sağlık barı tamamen boş durumdayken, maçı çevirmeyi başarıyor. Bu duruma oyuncular arasında “magic pixel” adı veriliyor. Maçın final raundunun başından itibaren rakibini ataklarını savunmakta oldukça zorlanan oyuncu, raundun bitimine 60 saniye kala beklediği fırsatı değerlendiriyor ve saldırıya geçiyor. Bu andan sonra rakibine ardı ardına darbeler indiren Street Fighter 5 oyuncusu, ardı ardına kombolar ile rakibinin enerjisini yüzde 10 seviyelerine indirtikten sonra, bir de süper kullanıyor ve maçı “magic pixel” durumundan çevirmeyi başarıyor. Zaman zaman, özellikle Street Fighter gibi dövüş oyunlarında bu tarz geri dönüşlere rastlayabiliyoruz. Her ne kadar 90’lardaki görkemli günlerindeki gibi olmasa da hala hatrı sayılır sayıda dövüş oyunu tutkunu var, ve tüm düyna çapında turnuvalar düzenlenmeye devam ediyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir