Super Mario Odyssey 10 milyon satış barajını geride bıraktı

Ninetndo Switch ilk çıktığında büyük heyecan yaratmış, konsolun çıkışında çok fazla oyunla birlikte gelmemesi oyuncuların hevesini de kursağında bırakmıştı. Ancak ilerleyen aylarda Nintendo Switch, oyun kütüphanesini de geliştirmeye başladı.

Mario Odyssey 10 milyon satış barajını devirdi

Nintendo Switch’te, en çok beklenen oyunlardan biri de Mario Odyssey’di. 27 Ekim 2017’de satışa sunulan Super Mario Odyssey, pek çok oyunsever tarafından ve oyun medyasında da övgüyle karşılandı. Mario’nun uzun yıllardır devam eden macerası, Nintendo Switch ile birlikte farklı bir boyut kazandı. Oyuncuların beklentilerini fazlasıyla karşılayan Super Mario Odyssey, geçtiğimiz Ekim ayından itibaren 10 milyon‘dan fazla sattı. Super Mario Odyssey tam olarak 10.41 milyon satış ile Nintendo’nun kasasını doldurarak, kendinden bekleneni fazlasıyla karşılamışa benziyor. 28 Nisan 2017’de satışa çıkan Mariao Kart 8 Deluxe, 9.22 milyon satışa ulaşmıştı. Yine oyuncuların oldukça beğenisini kazanan The Legend of Zelda: Breath of Wild, 8.48 milyon adet satmıştı. Geçtiğimiz hafta satışa çıkan, Japonya’da  God Of War satışlarını geride bırakan, Nintendo Labo’nun ne kadar satacağı ise merak konusu.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir