Ubisoft, Rainbow Six Siege’in yeni sezonunu detaylandırdı

Ubisoft, sevilen oyunu Rainbow Six Siege için gelecek yeni sezonu ile ilgili bazı yeni detaylardan bahsetti.  Oyuna gelecek yeni sezon, iki yeni İtalyan karakteri, yeni bir haritayı ve  Echo karakteri için yükseltmeyi içerisinde barındırıyor.

Savaş için Hazırlanın

Rainbow Six Siege’in yeni sezonu, ismini ‘Savaş için hazırlanın’ anlamına gelen latince cümle Operation Para Bellum olarak belirlemiş. Ayrıca yeni sezon ile iki yeni İtalyan karaktere de sahip oluyoruz. Yeni gelen karakterlerin isimleri son anda değişikliğe uğramazsa daha önce sızdırıldığı gibi Maestro ve Alibi olarak görünüyor. Aynı zamanda oyuna dahil edilecek olan yeni harita ise bir buğday tarlasının yakınlarında yer alan İtalyan bağı olarak lanse ediliyor. Harita için paylaşılan resimde, iki yeni karakterimiz görülüyor ve yaklaştıkları kompleks daha geleneksel bir Rainbow haritası izlenimi veriyor.

Ubisoft, Rainbow Six Siege’in yeni sezonunu detaylandırdı

Ubisoft, Operation Para Bellum ile Clubhouse haritasında bazı değişiklikler yapıyor,  yeni çeşitli animasyonlar ekliyor, Pick ve ban ayarlarını elden geçiriyor ve  yeni bir gadget’ı oyuna dahil ediyor. İntel gadget olarak nitelendirilen alet, büyük ihtimalle savunma tarafının kullanabileceği ön tarafan kurşun geçirmeyen bir kamera olarak nitelendiriliyor. Sınırlı yerleştirme kapasitesine sahip kamera duman ardındaki düşmanı tıpkı Glaz’ın dürbünü gibi sarı renkte gösterebiliyor.

Diğer bir yenilik ise Echo operatörü için geliyor. Echo artık bir değil, iki Yokai dronuna sahip oluyor. Echo ölse bile drone takım arkadaşları tarafından izlenebiliyor ve diğer kameralar gibi düşman tarayabiliyor. Ubisoft aynı zamanda oyunda uzun süredir tartışılan dropshot konusuna da yeni sezon ile birlikte el atıyor. TTS üzerinde yapılan çeşitli düzeltmelerden sonra Ubisoft tarafından resmi bir çözüm uygulanmış oluyor.

Son olarak Operation Para Bellum’un Atlantic City’de 19-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Pro lig finallerinde Twitch üzerinden canlı yayın ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Ayrıca yeni sezonun kısa bir süre için TTS üzerinde kalması ve Haziran ayının ilk haftasında resmi olarak başlaması öngörülüyor.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir