Üç büyük ekip, Sea of Thieves güncellemeleri için çalışıyor

Geçtiğimiz aylarda çıkan eğlenceli korsancılık oyunu Sea of Thieves, kısa sürede Xbox Game Pass‘in de yardımı ile milyonlarca oyuncuya ulaştı. Ancak içerik azlığından dolayı oyunun sonuna hızlıca gelen oyuncular, kısa sürede oyunu bıraktı. Yapısı itibari ile devamlı aynı eylemleri oyunculara sunan Sea of Thieves geliştiricileri, bu gidişata dur demek amacı ile oyuna büyük güncellemeler getirecek. Hatta Rare ekibi bu güncellemeler için kendi içerisinde üç büyük geliştirici ekibi kurmuş durumda. Bu geliştirici ekipleri sadece bu güncellemelere odaklanarak oyuncuları oyuna geri getirmeye çalışacak. 

Sea of Thieves’e büyük güncellemeler gelecek

Ancak oyuncuların oyuna bir daha geri dönüp dönmeyeceği kesin değil. Çünkü dün ortaya çıkan istatistiklere göre Sea of Thieves oyuncularının yarısı, Xbox Game Pass‘in deneme süresi bitince oyuna bir daha geri dönmemek üzere oyunu bıraktı. Bu yüzden muhtemelen Microsoft ya oyunun fiyatında indirime gidecektir, ya da Xbox Games Pass sisteminde küçük de olsa oyuncuları geri çekecek bazı değişiklikler yapacaktır. Şu anda Xbox One‘a ait en değerli marka olan Sea of Thieves’in geleceğini hepimiz merak ediyoruz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir