Yeni Deus Ex oyunu hakkında Eidos firması ne düşünüyor?

Sahip olduğu ilgi çekici teması ile oyuncuların gönlünde taht kuran başarılı gizlilik ve aksiyon serisi Deus Ex, son olarak 23 Ağustos 2016 yılında Deus Ex: Mankind Divided adı ile oyuncuların karşısına çıkmıştı. Aradan geçen iki senelik süre zarfında oyundan yeni bir haber alınamamış ve oyunun sevenleri geliştiricilerin Deus Ex markasını terk ettiğini düşünmüştü. Ancak Eidos geliştiricileri, Deus Ex markasının ölmediğini belirttiler. Firmanın tepe geliştiricilerinden olan David Anfossi, gelecek oyunlar için plan yapmaları gerektiğini ve bunun düzgün olması gerektiğine inanıyor.

Eidos geliştiricileri Deus Ex serisinin ölmediğini açıkladılar

Aslına bakarsanız oynanış mekanikleri anlamında oyunculara derin öğeler sunan Deus Ex serisini basma kalıp bir şekilde oyuncular karşısına çıkartmak yanlış olur. Oyunun özellikle bölüm tasarımlarında görülen ince detayları geliştirmek, büyük zaman alıyor. Bu yüzden yeni bir Deus Ex oyunu geliştirmek, hem oldukça maliyetli hem de firmanın zamanını fazlasıyla alacak bir proje olacaktır. Şimdilik başka projeler üzerinde çalışan geliştiriciler, umarız sekizinci jenerasyon konsol nesli sona ermeden yeni bir Deus Ex oyunu daha geliştirirler.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir