Yeni God of War serisi uzun yıllar boyunca bizimle olabilir

Geride bıraktığımız 20 Nisan tarihinde sadece PlayStation 4 kullanıcıları için çıkan God of War‘u bitirdiyseniz ve tadı damağınızda kaldıysa, sizlere güzel bir haberimiz var. Oyunun yüksek inceleme notları karşısında göz yaşlarını tutamayan yönetmenimiz Cory Barlog, yeni God of War serisine tam beş yeni oyunun ekleneceğini belirtti. Yabancı basın ile yaptığı röportajda uzun bir süre bu serinin devam edeceğinin sinyallerini veren Cory Barlog‘a “Bir oyunu geliştirmek 5 senenizi aldı, yani 25 sene boyunda God of War’u görecek miyiz?” sorusuna karşılık söylemlerinin bazılarının lafın gelişi olduğunu söyledi.

God of War serisine beş oyun eklenecek

Ancak tecrübeli yönetmenin hedefinde God of War markasını elinden geldiğince yaşatabilmek var. Yeni nesil oynanış dinamikleri sayesinde seriyi başka bir boyuta taşıyan Santa Monica‘nın, ilerleyen oyunlarda ne gibi yenilikler sunacağını merak ediyoruz. Belki de geliştiriciler, eski God of War oyunlarında olduğu gibi dile getirilen beş oyun boyunca aynı oynanış mekanikleri ile karşımıza çıkacaktır?

Hikaye anlamında da seriye çeki düzen geliştiriciler, Kratos‘un macerasını bakalım daha nereye götürecekler?

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir