Yeni nesil oyuncu, dedesinin gizli oyun sistemini buldu

Video oyunculuğun çok eskilere dayandığı ve bugünlerde olduğu gibi büyük bir endüstri olmadığını, eski cihazlardan tahmin edebiliyoruz. Bugüne nazaran çok daha lüks bir hobi olan video oyunculuk, hem çok daha az bir kesime hitap ediyor hem de kültür yeni olduğu için kitlelere yayılmakta güçlük çekiyordu. Buna paralel olarak bugünlerde boş vaktini Grand Theft Auto, FIFA, Call of Duty ve Assassin’s Creed ile geçiren bir oyuncu ise rastgele dedesinin garajında oldukça şaşırtıcı bir keşfe imza attı. Dedesinin garajında Commodore 64‘ten oluşan bir oyun sisteminin varlığını keşfeden oyuncu, bu heyecanını ise Reddit forumları üzerinden paylaştı.

Yeni nesil oyuncu torun, dedesinin eski oyun sistemini keşfetti

I’ve found something incredible in my grandfather’s garage from r/gifs

Belirtilenlere göre oyuncunun dedesi, eskiden video oyunlar ile alakalı olduğuna dair kimseye herhangi bir şey söylememiş. Reddit üzerinde bir anda viral olan bu gönderi, dakikalar içerisinde yüzlerce yorum aldı. Dedesinin hala hayatta olduğunu söyleyen Dadikey isimli oyuncu, dedesinin gerçek bir oyuncu olduğunu belirtiyor. Reddit üzerinde paylaştığı gönderiden dedesine de bahseden Dadikey, dedesinin kendisine olan ilgiden habersiz olduğunu söyledi.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir