Yeni Tomb Raider’ı baştan sona bitirmek kaç saat sürecek?

Geçtiğimiz günlerde resmi olarak tanıtılan yeni Tomb Raider oyunu Shadow of the Tomb Raider hakkında ortaya yeni bilgiler çıkmaya devam ediyor. Senaryo anlamında oyuncuların ilgisini çeken yeni Tomb Raider serisinin yeni oyununun senaryosunun kaç saat süreceği açıklandı. Tribeca Film Festivali‘ne katılan geliştiriciler, oyunun ana senaryosunun 13 ile 15 saat arası süreceğini belirtti. Yan görevleri yapmadan bu sürenin oyunculara yeteceğini düşünen geliştiriciler, bakalım nasıl bir senaryo ile karşımıza çıkacak?

Shadow of the Tomb Raider’ın ana senaryosunu bitirmek yaklaşık 15 saat sürecek

Yan görevlerin ise oyunu ne kadar uzatacağı belli değil. Ancak bazı tahminler, yan görevler ile birlikte oyunu tamamen bitirmenin 20 saat süreceğini belirtiyor. Oyunun sahip olduğu dünyayı araştırmanın oyunda önemli bir rol oynayacağını söyleyen Eidos yetkilileri, Crystal Dynamics‘in açık dünya öğelerini pek görünüşe göre pek beğenmiyorlar. Hali hazırda yeni Tomb Raider serisi, açık dünyada var olan keşif özelliklerine pek önem vermiyordu. Uncharted‘a benzetilen genç Lara Croft, bu oyunda daha tecrübeli bir şekilde oyuncuların karşısına çıkacak.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir