Yeni video ile Detroit: Become Human’ın yapım sürecine bakıyoruz

25 Mayısta çıkış yapacak olan, PlayStation 4′e özel olarak geliştirilen Detroit: Become Human’dan yeni bir video yayınlandı. Bu video’da oyunda yapacağımız seçimlere, oynanışa veya oyunun grafiklerin değil. Oyunun sanat tasarım kısmına göz atıyoruz.

Detroit: Become Human’dan yeni bir video geldi 

Quantc Dream‘in PlayStation 4 ‘e özel olarak geliştirdiği Detroit: Become Human’da, Cara, Marcus ve Connor olmak üzere 3 oynanabilir karakter olacak. Heavy Rain ve Fahrenheit: Indigo Prophecy gibi yapımlardan tanıdığımız  Quantic Dream, oyunlarının odak noktası, genelde hikaye anlatımı ve düzgün işlenen bir drama olur. Hikaye anlatımı ve karakterlerin yaptığı seçimlere göre hikayenin şekillenmesi bir Quahntic Dream imzası diyebiliriz. Quantci Dream’in geliştirdiği oyunları özel kılan şeylerden bir diğeri de, yapımcı firmanın yaptığı oyunların sanat tasarımlarının, görsel kalitenin oldukça etkileyici olmasıdır. Genelde kasvetli şehirlerde geçen oyunlar yapan Quantic Dreram’in yayınladığı son video ile oyunun ardında yatan sanat tasarımlarına göz atıyoruz. Oyunda bulunan karakterlerin konsept çizimlerine ve yapımcı ekibin görüşlerine yer verilen videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kaan Cinkaya

Tam bir Bilgisayar tutkunudur. 1990'lı yıllarda ilk Bilgisayar'ı commodore 128 ile Bilgisayar dünyasına adım atmıştır. Arkadaşlığa ve dostluğa değer verir. Geçmiş Dünya'nın daha güzel olduğuna inanmakta ve insanlığın yoldan çıktığını düşünmektedir. Web Programlama ve Oyun Dünyası ilgi alanıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir